Blog TachoTerminal.

„Czarna lista” kierowców.

Publikacja: 7 października 2013

Już ponad rok w internecie właściciele firm transportowych mogą zamieścić, oraz przeczytać opinię o kierowcach pracujących w tej branży. Niestety 99% zamieszczanych opinii ma charakter negatywny.

„To jeden z najbardziej niebezpiecznych pracowników z jakimi przyszło mi pracować. Z pozoru człowiek ułożony, elokwentny, doświadczony z praktyką pracy u holenderskiego pracodawcy. Ale to tylko pozory, to rak który będzie trawił firmę od środka ! W dwa miesiące (bo tyle pracował w naszej firmie) udało mu się narobić tyle zamętu, że prawie bez kierowców zostaliśmy. Dla niego każdy pracodawca to złodziej, oszust a on jak ten Robin Hood jest od tego by ich chronić, dbać o ich interesy. I zaczyna się akcja dywersyjna polegająca na namawianiu innych do rzucenia pracy, zbiorowych akcji wymierzonych w firmę. „Piąta kolumna” ! Do tego wyjątkowy roszczeniowy. Od jego poprzedniego pracodawcy dowiedziałem się, że postępował dokładnie tak samo, przy okazji nasyłając mu kontrolę.”

„Na pozór bardzo porządny człowiek. W rzeczywistości bardzo nadużywa alkohol pije za pieniądze firmowe i potem płacze i próbuje przekonać że go okradli. Zdążył tak u mnie zrobić 3 razy zanim się zorientowałem. Na dodatek gdy planuje odejść z pracy pożycza pieniądze od wszystkich i znika. Ścigają go różne banki i komornik.”

„obraża innych kierowców, niesumienny,zawsze ” na NIE”, chorobowe ma wypisywane od ręki…. niech się Państwo mocno zastanowią czy stać 'Was” na kierowcę który ” jest spokojniutki i grzeczny jak go się do pracy przyjmuje a po tygodniu już połowa kierowców w firmie chce mu dać w zęby bo ” są kretynami co za parę groszy pracują i nie wiedza jak „wy…..” pracodawcę.”

„Kierowca ciemniak. Jeździł Jelenia Góra-Wieruszów-Jelenia Góra,codziennie był w domu,weekendy wolne,spał w hotelu,nie dotykał się załadunku ani niczego. Nic go nie interesowało tak naprawdę poza jazda..Jak mu się kontrolka AdBlue zapaliła zadzwonił i stwierdził,że ma problemy z siodłem(luz). Poza tym, pomogłem mu wraz z księgową uzyskać kredyt hipoteczny, a potem jak się rozstawaliśmy to wystawiłem mu świadectwo pracy z winy pracodawcy, bo wtedy miał wstrzymane raty czy coś takiego tłumaczył…a on odwdzięczył się sprawą w sadzie o odszkodowanie, że ja go zwolniłem. A tak naprawdę dałem mu do wyboru jeździć ale za mniejsza stawkę i premia uzależniona od tego jak się przykłada..nie chciał, a potem po sądach latał..”

Powyższe 4 opinie to jedne z bardzo wielu, jakie pojawiły się po uruchomieniu portalu www.sprawdzkierowce.pl
Nieuczciwi kierowcy nie mogą już czuć się bezkarnie, codziennie o ich „wybrykach” czytają tysiące zarejestrowanych pracodawców. Liczba wpisów również rośnie, mimo iż na razie zbliża się do 300 jest to liczba, za którą stoi jakość opinii. Nie każdy może opinię umieścić, nie każdy może ją też przeczytać.

W pierwszym roku działania serwisu zarejestrowało się prawie 800 firm z całej Polski. Dodano jak dotąd około 250 nieuczciwych kierowców ze wszystkich polskich województw, a także z krajów ościennych. Opinię o każdym z nich czytano od kilkudziesięciu do kilkuset razy.

Przypomnijmy jak to działa.

Przedsiębiorca wypełnia formularz rejestracyjny po czym przesyła drogą mailowa zeskanowane dokumenty firmowe, aby uwiarygodnić cel swojej rejestracji i zapobiec umieszczaniu opinii przez kierowców, którzy mogliby podszywać się pod pracodawców.
Poprawnie zweryfikowane przez administrację portalu dane, powodują aktywację konta i dostęp do pełnych zasobów serwisu.
Pracodawca może od tego momentu dodać kierowcę, wystawić mu opinię, ocenić współpracę z nim oraz to jak dbał o powierzony towar, powierzone auto, czy dotrzymywał terminów dostawy. Dodatkowo pracodawca może ostrzec innych przedsiębiorców o np. nadużywaniu alkoholu przez kierowcę czy też porzuceniu środka transportu, zaznaczając odpowiednie opcje przy sylwetce kierowcy.

Kontakt między przedsiębiorcami odbywa się głównie na poziomie platformy serwisu, nie ujawniane są e-maile pracodawców ani ich numery telefonów. Wyjątek stanowi sytuacja w której pracodawca sam zadecyduje że jego numer ma być ujawniony do komunikacji między pracodawcami (zaznacza taka opcję w ustawieniach swojego konta).

Wiele fikcyjnych kont firmowych.

Jak można się było spodziewać wielu kierowców próbowało sprawdzić czy znajdują się na czarnej liście, być może również wystawić sobie pozytywne opinie. Od początku funkcjonowania serwisu założono kilkadziesiąt fikcyjnych kont firmowych. Administracja portalu www.sprawdzkierowce.pl weryfikuje wszystkie zarejestrowane osoby, mailowo oraz telefonicznie. Aktywacja konta możliwa jest tylko poprawnie zweryfikowanym podmiotom. Wszystkie próby założenia fikcyjnych kont zostały udaremnione poprzez kontakt telefoniczny z placówką firmy, na którą próbowano założyć konto.

Czy tylko negatywne opinie?

Wbrew pozorom, oraz temu co większość osób sądzi, nie tylko negatywne opinie, takie jak na początku artykułu pojawiają się na stronie www.sprawdzkierowce.pl Również uczciwi i rzetelni kierowcy są tam umieszczani i komentowani:

„Takich kierowców jak pan Krzysztof ze świecą szukać. Lojalny, rzetelny, sumienny zaufany. Polecam z czystym sercem.”

„Sumienny, uczciwy, spokojny kierowca wart polecenia.”

„Chłopak młody, ale z dużym zapałem do pracy, nie marudzący za dużo. Ustanowił mi normę na takim poziomie, że teraz każdy następny kierowca ma z nią problem. Rozstał się ze mną w spokoju, dał czas na znalezienie kierowcy. Po zakończeniu pracy na pieniądze czekał do dnia wypłaty (a nie jak niektórzy chcą już , zaraz, bo pójdą do inspekcji). Niestety jeździł tylko po kraju, na międzynarodówce był zielony, a po kraju nie mogłem mu dać lepszej pensji, więc odszedł. Piszę pozytywa bo powinno się nagradzać uczciwych i rzetelnych kierowców.”

W pierwszym roku funkcjonowania, portal uzyskał ponad 500 tyś odsłon.
Zapraszamy do rejestracji już dziś www.sprawdzkierowce.pl – pomóż sobie i innym zaoszczędzić pieniędzy, nerwów i problemów.

powrót do aktualności »

6 odpowiedzi na “„Czarna lista” kierowców.”

 1. ARO pisze:

  A JAK KIEROWCA MA SIĘ BRONIĆ JEŚLI KTOŚ GO OBSMARUJE? SPRAWIEDLIWY OSĄD POLEGA NA WYSŁUCHANIU DWÓCH STRON: OSKARŻYCIELA I OBRONY

 2. Owidiusz pisze:

  strona nie działa? czy tylko u mnie jest przerwa techniczna wyświetlana ?

 3. dejw pisze:

  ja polecam kierowców z blau speed.
  jezdżą dla mnie od lat na międzynarodowych trasach i nigdy nie miałem zastrzeżen.
  jestem w ciezkim szoku, jak czytam te opinie, wow

 4. RODO pisze:

  Rzecznik Ochrony danych osobowych powinien zająć się tym portalem już złożyłem zawiadomienie

 5. rick pisze:

  Wyrachowany perfidny kierowca Blazej T z Drzaznej zniszczone auto okradziony pracodawca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Opinie naszych Partnerów

“Warto zapoznać się z całą linią produktów TachoTerminal. To naprawdę świetne i stabilne urządzenia. ”

Rafael Kanitzki, Hanover (Niemcy)

“TachoTerminal to rewolucja na rynku usług IT w transporcie. Inspekcje transportu są zaskoczone możliwościami tych urządzeń. ”

Sylwia Mielnik, Infolab (Polska)

Fotografia Joao Ferreira

“TachoTerminal GPRS to unikatowe urządzenie w skali całej UE. Dzięki niemu firmy transportowe rzeczywiście planują i kontrolują czas pracy kierowców. Tym samym nie płacą kar i mandatów!”

João Ferreira, Seepmode (Portugalia)

©2021 Copyright - TACHOLAB sp. z o.o.