Blog TachoTerminal.

Francuscy kierowcy szukają środków ochronnych przed polskimi

Publikacja: 4 grudnia 2014

Francuskie stowarzyszenie kierowców Nationale des Transports Routier (FNTR) chce, żeby organy Unii Europejskiej przyczyniły się do zmniejszenia, rosnącego, udziału w rynku kierowców z tańszą ofertą, szczególnie z Polski.

Jak argumentują, z powodu niskich płac „zabijają oni zachodni rynek transportu drogowego”, informuje Shippingazette.

W warunkach niedostatku w UE siły roboczej, harmonizacji kosztów działalności i środków protekcjonistycznych na szczeblu krajowym jest nieuniknione, że przewoźnicy ze Wschodniej Europejskiej będą rozwijać działalność poza swoimi granicami, powiedział dyrektor wykonawczy FNTR Nicolas Paulissen.

O ile Wielka Brytania i Niemcy cierpią na brak kierowców ciężarówek, to dla Francji rynek przewozów drogowych jest nadal flagową usługą w gospodarce, tymczasem lokalna działalność traci rynek na rzecz konkurencyjnych cenowo przewoźników.

Z danych zebranych przez Krajową Komisję Drogową (Comite National Routier – CNR) wynika, że to polskie firmy transportu samochodowego ugruntowały swoją wiodącą pozycję na tym rynku.

„Dla francuskich przewoźników wyraźnie to pokazuje, że przegraliśmy bitwę o udział w rynku przewozów międzynarodowych. Jednak teraz obawiamy się, że konkurencja wyeliminuje nas z krajowych przewozów dalekobieżnych”, powiedział Paulissen.

Według niego, zasada jest taka, że jeżeli ktoś nie jest aktywny na rynku transportu międzynarodowego to ryzykuje, że straci udziały się w rynku własnym. „Wielu francuskich przewoźników może być sprowadzonych do roli podwykonawców prostych usług”, powiedział Paulissen.

FNTR uważa, że sektor transportu drogowego w UE powinien być objęty jakąś formą harmonizacji ustawodawstwa pracy i kosztów działalności lub środkami protekcjonistycznymi na poziomie krajowym.

powrót do aktualności »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Opinie naszych Partnerów

“Warto zapoznać się z całą linią produktów TachoTerminal. To naprawdę świetne i stabilne urządzenia. ”

Rafael Kanitzki, Hanover (Niemcy)

“TachoTerminal to rewolucja na rynku usług IT w transporcie. Inspekcje transportu są zaskoczone możliwościami tych urządzeń. ”

Sylwia Mielnik, Infolab (Polska)

Fotografia Joao Ferreira

“TachoTerminal GPRS to unikatowe urządzenie w skali całej UE. Dzięki niemu firmy transportowe rzeczywiście planują i kontrolują czas pracy kierowców. Tym samym nie płacą kar i mandatów!”

João Ferreira, Seepmode (Portugalia)

©2021 Copyright - TACHOLAB sp. z o.o.